e-shop časopis články online inzerce

Zoologická zahrada v Ostravě a papoušci

Autor: Milena Vaňková

Publikováno: 31.10.2022

Situace nám to naštěstí už dovoluje a můžeme opět navštěvovat zoologické zahrady. Dnes pro vás mám malou pozvánku do Ostravy. 

 

 

Zoologická zahrada a botanický park Ostrava se nachází v ostravské Stromovce na území městského obvodu Slezská Ostrava. Je členem Unie českých a slovenských zoologických zahrad, členem Unie botanických zahrad České republiky, Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií a Světové asociace zoologických zahrad a akvárií. Svou rozlohou 100 hektarů je druhou největší zoologickou zahradou v Česku (po chomutovské).[2]

Zoologická zahrada Ostrava byla založena v roce 1951. V současné době chová na  zhruba 100 ha přes 435 druhů zvířat ve více než 4000 jedincích. Zoo Ostrava je institucí hlásící se k jednotné chovatelské a ochranářské strategii moderních  zoologických zahrad, jejichž filozofie je ochrana druhů nejen chovem v lidské  péči, ale také přímou pomocí v místě jejich přirozeného výskytu ve volné  přírodě.

V těchto dnech si zde na své přijdou také milovníci flóry, kteří mohou navštívit několik botanických stezek a zejména obdivovat rozkvetlé rododendrony, kterých je zde nejvíce v republice a to 6 500 kusů.

Papoušky lze pozorovat ve voliérách pavilonu papoušků, některé druhy pak ve voliérách průchozích i samostatných voliérkách v pavilonech ostatních zvířat. Samozřejmostí je také velmi zajímavé odborné komentované krmení.

 

 

 

Přehlídka chovaných druhů: Foto Zoo Ostrava

 

 

 

 

Ostravská zoologická zahrada zaznamenává za poslední roky obrovský rozvoj a její návštěvu si určitě nenechte ujít. Krásný celodenní výlet pro celou rodinu.

 

 

 

Milena Vaňková

Aktivnímu chovu papoušků a jiných zvířat se věnuji více než 40 let. Společně s manželem Jaroslavem Vokounem, autorem téměř všech fotografií u našich publikovaných příspěvků, chováme širokou škálu papoušků, ale i jiných exotických ptáků, dále že...

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on