e-shop časopis články online inzerce

Ve Frýdku-Místku bylo možné vidět volně létat papoušky

Autor: Milena Vaňková

Foto: M. a M. Karáskovy

Publikováno: 31.10.2022

Akce, kdy je laická veřejnost seznamována se životem a potřebami zvířat, a tím, jak s nimi zacházet a chovat se k nim, jsou neocenitelné a jsou velmi potřeba. Noví majitelé nesmí chápat žádné zvíře, tedy ani papoušky, jako doplněk domácnosti nebo něco, co lze naprogramovat. Papouška je třeba chápat jako inteligentní a velmi citlivou osobnost se všemi svými potřebami.

 

Jedno takové setkání, které bylo věnováno konkrétně papouškům, se konalo o víkendu ve Frýdku – Místku v místním Faunaparku, který byl již druhým rokem pořadatelem této akce. Akce měla veliký úspěch již loni a i letos se zde sešlo několik stovek diváků.

Povídání o papoušcích a ukázky volného letu zde lidem zprostředkovaly Michaela a Markéta Karáskovy.

 

„Diváci se ptali na nejrůznější otázky ohledně našeho chovu a obecně o chovu papoušků. Součástí byla i ukázka volného létání a povídání si o jeho tréninku a provozování.“

 

 

 

Volnoletectví se u nás stává stále více populárním koníčkem. Je nutné si uvědomit, že se za ním skrývají stovky hodin práce strávených výcvikem papouška.

Volnoletectví není sportovní disciplína ani drezůra.

Papouškům poskytuje spoustu pozitivních podnětů. Avšak má i svoje rizika, která se nesmí podcenit.

 

 

 

 

Všem lidem, kteří se starají o šíření informací o správném chovu a potřebách zvířat chovaných v lidské péči, patří nesporně veliký dík.

 

 

 

 

 

Milena Vaňková

Aktivnímu chovu papoušků a jiných zvířat se věnuji více než 40 let. Společně s manželem Jaroslavem Vokounem, autorem téměř všech fotografií u našich publikovaných příspěvků, chováme širokou škálu papoušků, ale i jiných exotických ptáků, dále že...

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on