e-shop časopis články online inzerce

PETICE za otevření venkovních areálů zoologických zahrad

Autor: Redakce PAPOUSCI

Publikováno: 03.04.2021

RNDr. Evžen Korec, CSc., ředitel Zoologické zahrady Tábor, a.s., je autorem výzvy vládě k otevření venkovních areálů zoologických zahrad. Podrobné informace jsme zveřejnili v článku na tomto webu již minulý týden. Pokračováním smysluplného počinu je petice se stejným záměrem. S redakcí se připojujeme jak k výzvě, tak k petici, a prosíme i vás milí chovatelé a čtenáři o účast ať už sdílením příspěvku či přímo podpisem. Děkujeme! 

 

ODKAZ PRO PODPIS: https://www.petice.com/otevreni-zoo.

 

 

ZNĚNÍ PETICE za otevření venkovních areálů zoologických zahrad

 

My, podepsaní občané, prostřednictvím této petice žádáme, aby byly okamžitě otevřeny venkovní areály zoologických zahrad.

 
Zoologické zahrady jsou již od prosince 2020 pro veřejnost uzavřeny a to včetně venkovních areálů. V případě venkovních expozic k tomu ale neexistuje žádný smysluplný důvod! Procházka po venkovním areálu zoo nepředstavuje žádná epidemiologická rizika, stejně jako procházka v přírodě. Proto by vláda na zoologické zahrady neměla zapomínat a měla by co nejdříve umožnit návrat alespoň části návštěvníků do venkovních areálů! Vnitřní expozice nyní samozřejmě otevírat nelze.
 
Zoologické zahrady jsou na bezpečné otevření připravené. Dokáží regulovat počet návštěvníků a eliminovat fronty u pokladen. Tato opatření jsou například u městských parků zcela nerealizovatelná a z tohoto důvodu považujeme pohyb po venkovních areálech zoologických zahrad za mnohem bezpečnější než pohyb po městských parcích.
 
Situace zoologických zahrad je již kritická. Některé zoologické zahrady dokonce oznámily, že v krajním případě budou nuceny přistoupit k přesunu zvířat do jiných zoo po celém světě nebo dokonce k jejich utracení, protože kompenzace ze strany státu jsou absolutně nedostačující. Aktuální opatření jsou pro zoologické zahrady likvidační!


 
Ze své pozice ředitele zoo v Táboře a vystudovaného virologa navrhuji následující:

 
* Okamžité otevření venkovních areálů zoologických zahrad.
* Maximálně 30 návštěvníků současně na každý hektar plochy.
* Zákaz prodeje vstupenek na místě, umožnění vstupu pouze na základě předchozího nákupu vstupenky online.
* Uzavření všech vnitřních prostor v areálu - restaurace, kavárny, prodejny apod. kromě sociálních zařízení.
* Rozmístění dezinfekčních prostředků po areálu.
* Povinnost nosit respirátor v areálu zoo.

 

RNDr. Evžen Korec, CSc., ředitel Zoologické zahrady Tábor, a.s. , autor petice

 


PODEPSAT PETICI

ČASOPIS PAPOUŠCI

Časopis PAPOUŠCI – kvalitní články pro chovatele a přátele papoušků.

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on