e-shop časopis články online inzerce

Patří lopuch do jídelníčku papoušků?

Autor: Milena Vaňková

Foto: Jaroslav Vokoun, Pixabay

Publikováno: 17.05.2021

Po vydatných deštích se příroda zazelenala a vše rychle povyrostlo. Při vycházkách si všimneme i velkých listů lopuchů.

 

 

Kdo z nás by ho neznal. Vídáme jej na skládkách, na neudržovaných plochách a je obecně považován za plevel. Jako děti jsme jej všichni používali k hrám. Jeho plody posloužily jako útočné kuličky, které se přilepily na oděv a nešly sundat.

 

 

Lopuch je považován za jeden z nejlepších přírodních čističů krve. Jeho sušené kořeny, vykopané v prvním roce, jsou nejlepším léčebným zdrojem. K léčebným účelům se také mohou použít plody a listy lopuchu.

 

Lopuch patří do rodiny bodláků. Bodláky mají přímou, silnou, rýhovanou, vlnatě chlupatou a větvenou lodyhu. Jejich listy jsou vejčitě srdčité, drobně zubaté, na rubu vlnatě chlupaté, řapíkaté, řapíky dolních listů často načervenalé. Květy jsou purpurové a trubkovité. Rostlina vytváří v prvním roce růžici přízemních listů, teprve ve druhém roce kvete.

 

Kořeny lopuchu obsahují polyacetylénové sloučeniny – triterpenoidní glykosidy, které prokazatelně ničí choroboplodné bakterie a plísně. Obsahuje také polysacharidy, inulin, proteiny, silice, kyselinu palmitovou, ale i stearovou, slizovité látky, třísloviny, pryskyřice, tuky, sulfáty a fosfáty vápníku, draslíku a hořčíku.


nepřehlédněte VÝŽIVA PAPOUŠKŮ – kniha od Rosemary Low

 

 

Jeho listy obsahují garmakranolid arktiopikrín, slizy, třísloviny a také kyselinu askorbovou. Posiluje odolnost organizmu.

 

 

Papouškům nabízíme v přiměřeném množství utržené celé listy s řapíky nakrájené na směs ovoce a zeleniny, většinou v kombinaci s dalšími bylinkami nebo nabízíme naházené na pletivový strop voliéry či do závěsných košíčků.

 

Bylinku je možné si opět nasušit na zimu. Listy, řapíky a kořen.

 

 

A nezapomeňme, to co nabízíme papouškům můžeme sami použít ve své kuchyni !

Především pak v té bylinkové, kde se používají především mladé výhonky, řapíky a kořeny lopuchu. Křupavé čerstvě vyrostlé výhonky a oloupané řapíky se hodí jako zelenina ke konzumaci za syrova nebo uvařené jako chřest.

 

Lopuch je vynikající společník do teplé kuchyně. Nakrájené stonky se mohou použít do omelet, na nejrůznější variace na quiche, jako náplň do palačinek nebo osmažený v těstíčku. V Japonsku a v Číně vstupuje lopuch do kuchyně jako regulérní pěstovaná zelenina.

 

nepřehlédněte PAPOUŠCI PŘEDPLATNÉ – tištěný časopis do vaší poštovní schránky

Milena Vaňková

Aktivnímu chovu papoušků a jiných zvířat se věnuji více než 40 let. Společně s manželem Jaroslavem Vokounem, autorem téměř všech fotografií u našich publikovaných příspěvků, chováme širokou škálu papoušků, ale i jiných exotických ptáků, dále že...

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on