e-shop časopis články online inzerce

Ochutnali již vaši papoušci měsíček lékařský?

Autor: Milena Vaňková

Foto: Jaroslav Vokoun, Pixabay

Publikováno: 15.09.2021

Počasí máme ještě letos v září nádherné, a tak stále i krásně kvetou rostliny, které můžeme nabídnout k obohacení jídelníčku našim papouškům. Jsou to aksamitníky, ibišky, echinacea a také měsíček lékařský.

Měsíček lékařský je nenáročný. Vysévá se ideálně po zmrzlých mužích nebo i během léta přímo na záhon. Lze jej pěstovat i v květináči na terase, nebo na balkoně. Dorůstá do výšky 30 až 70 cm. Na zahradě je velmi dekorativní díky oranžovým nebo žlutým či měruňkově zabarveným květům.

Květ měsíčku obsahuje cenné látky, které na organismus působí protizánětlivě a protinádorově. Je to ideální pomocník na podporu obranyschopnosti.

Květy obsahují éterické oleje, hořčinu kalandén, organická barviva karotenoidy, kyselinu salicylovou, tuky, vosky, saponiny, slizy, organické kyseliny a vitamin C.

 

Proč se doporučuje:

 

    zvyšuje přirozenou obranyschopnost

    podporuje normální funkci jater a střev

    podporuje normální funkci dýchacího systému

    pomáhá při hojení ran

    působí jako přirozený antioxidant

 

Papouškům ho můžeme podávat do košíčků na zelené krmení nebo na pletivovou konstrukci voliér.

Je možné ho přidat i do ovocnozeleninových směsí.

 

Na zimní období si můžeme květy měsíčku rovněž nasušit a přidávat jako doplněk do stravy s ostatními sušenými bylinkami.

 

Při různých činnostech se my majitelé a chovatelé papoušků nevyhneme různým poraněním, je dobré využít měsíčku lékařského i pro sebe a připravit si hojivou mast.

 

 

 

Měsíčková mast

 

Suroviny:

500 gramů vepřového sádla

2 hrsti květů, stonků a listů měsíčku

 

Postup:

Na plotně rozehřejte sádlo, do kterého vsypejte nadrobno nasekané dvě hrsti květů, stonků a listů. Nechte vzkypět, důkladně zamíchejte a odstavte na 24 hodin. Poté opět ohřejte, ale pouze lehce. Přes plátno přefiltrujte mast do připravené nádoby, kterou uchovávejte na tmavém a chladném místě.

 

Kdo nemá rád sádlo, může použít k přípravě bambucké máslo.

 

Milena Vaňková

Aktivnímu chovu papoušků a jiných zvířat se věnuji více než 40 let. Společně s manželem Jaroslavem Vokounem, autorem téměř všech fotografií u našich publikovaných příspěvků, chováme širokou škálu papoušků, ale i jiných exotických ptáků, dále že...

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on