e-shop časopis články online inzerce

Máte voliéry pro papoušky bezpečně uzavřené?

Autor: Milena Vaňková

Publikováno: 16.06.2019

Vlastní zkušenost z tohoto týdne mě nutí napsat toto upozornění, které možná pomůže předejít problémům dalších chovatelů. Na uzavírání krmných pultů a dveří voliér převážně ve vnitřních prostorách používáme všem jistě známé petličky. Na první pohled by se mohlo zdát, že je to zavírání zn. ideál.

Ovšem ptáci nás z tohoto omylu vyvedli. Velcí papoušci dokáží tak dlouho zobákem,  jazykem nebo nožkou petličku, ke které mají byť jen milimetrový přístup přes pletivo, krásně otevřít. To by se ještě dalo chápat. Ale spoléhala bych na kvalitu materiálu a ta bohužel také asi neodpovídá dennímu používání.

Z petličky se  pravděpodobně naskakováním ptáků na krmný pult uvolnila úchytka a to umožnilo to, aby vypadla celá kovová tyčinka a dveře se ptákům krásně otevřely a umožnily úlet z voliéry.

 

Praxí jsme zjistili, že se v podstatě nedá stoprocentně spolehnout na žádné uzavírání voliéry a proto všude používáme a také doporučujeme všem chovatelům, dvojí jištění. Petličky, karabiny, zámky.

Dostat se do voliéry pak sice trvá delší dobu, ale chovatel získá klid, že mu jeho opeřenci nemohou uniknout. Nebo alespoň udělal vše pro to, aby se tak stát nemohlo.

 

Milena Vaňková

Aktivnímu chovu papoušků a jiných zvířat se věnuji více než 40 let. Společně s manželem Jaroslavem Vokounem, autorem téměř všech fotografií u našich publikovaných příspěvků, chováme širokou škálu papoušků, ale i jiných exotických ptáků, dále že...

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on