e-shop časopis články online inzerce

Kiwano, Pitaya, Anona ….

Autor: Milena Vaňková

Foto: Jaroslav Vokoun, Pixabay

Publikováno: 17.12.2021

 

Hlavně v tomto období se objevuje veliká nabídka exotických plodů, které můžeme nabídnout i papouškům.

Doporučuji dát, vzhledem většinou k vysoké ceně, papouškům nejdříve kousek na ochutnání, abychom neplýtvali. Někteří po ovoci sáhnout hned, jiní budou zdrženlivější. Po prvním neúspěchu to ale nemusíme vzdávat. Pokud ovoce zachutná, dávkujeme vždy přiměřeně podle velikosti papouška.

 

Kiwano

 

Má podlouhlý tvar. Plod je hrbolatý, žluté až oranžové barvy. Chutí připomíná okurku s citrónem, někomu připomíná meloun s kiwi nebo dýni s banánem.

Obsahuje:

Vitamin C, A, vlákninu, draslík, hořčík, železo

 

 

 

 

 

 

Pitaya

Pitaya je plod kaktusu. Plody jsou pokryty šupinami, bez ostnů. Uvnitř plodu jsou spousty malých jedlých semínek. Tím pitaya připomíná kiwi. Pitaya je správně zralá, když listeny plodu zežloutnou. Chutí připomíná meloun s angreštem. Říká se jí dračí ovoce.

Obsahuje:

Vitamin C, velké množství vlákniny a minerálů. Je zdrojem karotenu, železy, riboflavinu a vápníku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anona cherimoya

Ovoce je náchylné na omačkání, proto se sklízí nezralé, Je potřeba jej nechat dozrát při pokojové teplotě, Zralý plod poznáme tak, že začne hnědnout a je měkký. Slupka jde lehce oddělit od dužiny. Uvnitř jsou pecky, které mohou být při pozření většího množství jedovaté. Proto je ideálně odstraníme. Chutí připomíná banány a jahody.

 

Obsahuje:

Vitamin C, provitamin A, velké množství vlákniny, fosfor, vápník a až 20 procent hroznového cukru

 

 

 

 

Milena Vaňková

Aktivnímu chovu papoušků a jiných zvířat se věnuji více než 40 let. Společně s manželem Jaroslavem Vokounem, autorem téměř všech fotografií u našich publikovaných příspěvků, chováme širokou škálu papoušků, ale i jiných exotických ptáků, dále že...

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on