e-shop časopis články online inzerce

Bílkoviny ve výživě papoušků

Autor: Helena Vaidlová

Foto: Časopis PAPOUŠCI

Publikováno: 26.02.2021

Bílkoviny neboli proteiny jsou látky složené z aminokyselin. Jejich základním prvkem je dusík. Aminokyseliny si tělo buď vyrábí z prekurzorů (neesenciální) nebo je potřebuje přijmout potravou – takovým říkáme esenciální aminokyseliny. Za aminokyseliny esenciální pro ptáky jsou považovány: 

 

►Arginin
►Isoleucin
►Leucin 
►Lysin
►Methionin
►Fenylalanin
►Valin
►Tryptofan
►Threonin

 

Pro andulky (Melopsittacus undulatus) je esenciální navíc glycin a pro drůbež histidin a prolin. Způsob trávení proteinů je prostudován u drůbeže, u papoušků se pouze předpokládá, že tráví stejně. Rozhodně je však známé, že mláďata tráví proteiny efektivněji, než dospělí ptáci. 

 


Potřebují papoušci protein v potravě? 

Jednoznačně ano. Liší se však nároky jednotlivých druhů a především nároky v různých životních obdobích. Více proteinu potřebují mláďata a samice ve snášce. Zvýšené množství proteinu je vhodné podávat k nastimulování toku, mírně zvýšit lze příjem při přepeřování ptáků. O nárocích jednotlivých druhů toho moc nevíme, ale stále probíhají studie. Papoušek žako potřebuje něco mezi 10–15 % proteinu v sušině, andulka vlnkovaná 6,8 %. Čísla nelze brát striktně, tato však dokládají rozdíl mezi těmito ptačími druhy. I u bílkovin je třeba hledět na to, aby jich v potravě nebylo ani málo, ani moc. 
Dospělé papoušky mimo období rozmnožování bychom neměli překrmovat bílkovinami kvůli možnému poškození jater a ledvin. Důsledkem může být choroba zvaná dna. Kyselina močová je konečným metabolickým produktem proteinu u ptáků, a pokud tělo nezvládne jejich zvýšený příjem, usazují se 
v těle soli kyseliny močové – uráty. V kloubech (kloubní dna) nebo na orgánech, především srdci a játrech (orgánová). Za klinický projev nadbytečného příjmu bílkovin je považováno (mimo smrti v důsledku dny) přerůstání zobáku a drápků, případně agresivita. 

 

Funkce proteinů v těle

Bílkoviny slouží pro tvorbu svalů, kůže, peří, vnitřních orgánů a kostí. Tedy celého těla.  Jsou třeba k hojení ran a tkání po zranění nebo nemoci, k tvorbě a srážení krve, ke správné funkci imunitního systému a produkci hormonů. 


Nároky proteinu pro reprodukci

Zde dost záleží na velikosti snůšky. Druhy, které snáší jedno vejce, mají nižší potřebu, než druhy s početnějšími snůškami. Je třeba uvědomit si, že potřeba jsou zejména esenciální aminokyseliny, tedy vybírat vhodný zdroj. Zvýšit protein v krmné dávce je třeba minimálně týden před prvním vejcem. 

 

Vliv proteinů v potravě na kvalitu peří

Peří obsahuje něco kolem 25 % celkového proteinu v těle. Tedy čtvrtinu! Nedostatek aminokyselin, které v sobě obsahují síru (cystein a methionin) může způsobovat pokřivení per, abnormální přetrvávání bazální pochvy per nebo abnormální prapory. Lysin má zásadní vliv na pevnost per. Nedostatek methioninu se podílí na vzniku stresových linií na peří (tmavé příčné pruhy). Tyrosin a fenylalanin pomáhají s tvorbou barvy peří. Při přepeřování ptáci potřebují o 4–8 % více proteinu v potravě denně. Jednak kvůli tvorbě peří, jednak kvůli zhoršené termoregulaci. Problémy s výživou, které se odrazí na peří, lze nejlépe číst především u mláďat. Pokud má mládě nekvalitní, slabé a „proužkaté“ peří, je nutno hledat důvod proč. Pokud byla chyba hlavně ve výživě ptáka/brku (stres ovlivňuje dostupnost živin pro růst per), s prvním přepeřením naroste peří kvalitní a pěkné. 

 

 

Nejlepší biologickou hodnotu mají vejce – i se skořápkou.

Nejlepší biologickou hodnotu mají vejce – i se skořápkou.


Biologická hodnota bílkovin

Jinak řečeno také biologická dostupnost nebo stravitelnost bílkovin. Vyjadřuje hodnotu v procentech, kolik z bílkovin v potravě je stráveno 
a využito k metabolickým pochodům v těle. 

Vejce: 100 %
Maso: 72–96 %
Luštěniny: 56–84 %
Cereálie: 50–65 %, bílkoviny obsažené v obilninách obvykle neobsahují dostatek esenciálních aminokyselin lysinu, methioninu a tryptofanu.

 

Čím nižší je biologická hodnota, tím více potravy musí organismus přijmout, aby byla potřeba bílkovin pokrytá. A dále, čím méně esenciálních aminokyselin potrava obsahuje, tím více jí musí organismus přijmout. Z toho plyne, že pokud je zdroj bílkovin dobře stravitelný a obsahuje dostatek esenciálních aminokyselin, k pokrytí potřeby organismu stačí o dost méně potravy. 

 

Velmi dobrým zdrojem bílkovin je vařená sója.

 

 

Možnosti dodání kvalitních bílkovin do krmné dávky

U papouška, který je chovaný jako domácí mazlíček, není potřeba bílkovin nijak vysoká. Krmná dávka by měla být celkově pestrá. Kvalitní granule zjednoduší péči hlavně těm majitelům, kteří nedokáží papouška přimět, aby konzumoval všechno, co je mu nabídnuto. Granule lze vybrat na míru pro určitý druh a jen doplňovat ovocem, zeleninou, speciálním chlebem, koláčem či ptačími sušenkami, čestvým okusem, minerálními kameny, jílem, občasně luštěninami a v období přepeřování je možné zpestřit krmnou dávku o vejce.  U papoušků určených pro chov je vhodné si s bílkovinami v krmné dávce pohrát. Pro období, kdy se nerozmnožují, je třeba zachovávat bazální hodnotu pro správný chod těla (nejen bílkovin, ale veškerých živin). Ve chvíli, kdy chceme papoušky stimulovat k toku, pomůže zvýšení množství bílkovin, ale i ostatních složek v krmné dávce. Celkové zvýšení příjmu energie má na tělo silný vliv a podporuje tok, nejvíce se na tom však podílí obsah bílkovin. Možností, jak dodat protein, je více a každý chovatel má své zvyky a svůj názor. Pokud bychom se na věc dívali co nejjednodušeji – vejce (i se skořápkou) má nejlepší biologickou hodnotu a navíc se svým složením aminokyselin nejvíce blíží potřebě samice pro tvorbu jejího vlastního vejce. Luštěniny mohou potřebu aminokyselin doladit. Maso, které někteří chovatelé papouškům podávají, má menší biologickou hodnotu a rozhodně není přirozenou součástí potravy papoušků v přírodě. Papoušci si pravděpodobně přilepší hmyzem a jinými drobnými živočichy, které pozřou s květy, listy nebo je vyhrabou ze země. Ale kosti a maso v jejich pravidelném jídelníčku není. Nicméně pokud dodávání masa do krmné dávky papoušků některým chovatelům vyhovuje a mají s tím dobré výsledky, nelze nic namítat. 


Závěr 

Z bílkovin lze vytvořit tuky i cukry, ale tvorba bílkovin z tuků a cukrů v těle je náročnější. Obsah esenciálních aminokyselin, tedy kvalita bílkovin v krmné dávce, je vysoce důležitá. Nadměrný příjem bílkovin může způsobit nevratné změny v organismu až úhyn. 

 

Nové články přední české veterinární lékařky MVDr. Heleny Vaidlové si můžete přečíst v tištěné verzi časopisu PAPOUŠCI.
OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ ► 390 Kč/rok.

 

 

Tento článek byl uveřejněn
v časopisu PAPOUŠCI 1/2016

Na našem webu najdete články z archivních vydání tištěného časopisu PAPOUŠCI, která jsou již vyprodaná.

MVDr. Helena Vaidlová

Studium na VFU Brno obor veterinární lékařství v letech 1998 – 2004 Během studia studijní stáže v zahraničí: Veterinární klinika Gällivare, Švédsko: Klinika se smíšenou praxí pro psy, kočky, koně, krávy, soby, atd. Kuala Gandah Elephant Conser...

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on