e-shop časopis články online inzerce

AKTUALITY Z LORO PARQUE – VZÁCNÉ JARNÍ ODCHOVY

Autor: Márcia Weinzettl

Publikováno: 26.05.2020

 

      

 

Jaro už pomalu končí, ale přesto se stále ukazuje ve své kráse a síle. Ostrov Tenerife je nádherně rozkvetlý a dokonce zde zpívá více ptáků. To je především díky sníženému počtu lidí v ulicích, aut na silnicích, a tedy celkové redukci znečištění prostředí. Příroda a ptáci jsou vděční!

V chovném centru nadace Loro Parque Fundación odchovy papoušků odpovídají konkrétním klimatickým obdobím a každý měsíc je pro nás různým chovatelským vrcholem. Měsíc co měsíc jsme šťastnější s novými druhy, které prezentují své výsledky. Nejinak je tomu i tento květen, kdy jsme po úpravě chovatelského managementu, zaznamenali úspěšné dochovy některých vzáných tropických a afrických druhů papoušků.

První mláďata a vejce po sobě nám daly druhy amazónek krátkoocasý (Graydidascalus brachyurus) a amazoňan modrolící (Amazona dufresniana), které pocházejí z Guayany a dálného severu Brazílie.


U obou těchto druhů jsme aplikovali několik stimulů ke hnízdění, které nejspíše pomohly k dosažení dobrých výsledků. Amazónky krátkoocasé jsme před hnízděním umístili ve skupině do většího prostoru a změnili vstupy do hnízdních budek. Amazoňané modrolící jsou také chováni ve skupině a mají k dispozici více budek na různých místech jejich rozlehlé voliéry. Jedince obou druhů jsme endoskopicky vyšetřili a papouškům byl pravidelně podáván vitamín E, který je velkým stimulem k reprodukci.

 

 


První mláďata afrických druhů máme u papoušků kapských (pozn. překl.: dle Avibase papoušků zelenobřichých)
(Poicephalus robustus robustus) a papoušků šedohlavých (Poicephalus robustus fuscicollis).

Netrpělivě očekáváme konec zdravotní krize, abychom Vám mohli představit nejnovější členy Loro Parque Fundación.

Další články od kurátorky Márcia Weinzettl najdete v tištěném časopise PAPOUŠCI. 

 

Márcia Weinzettl

Márcia Weinzettl vystudovala biologii a dlouhá léta působila v roli kurátorky několika papouščích farem v Brazílii. Má za sebou dlouhou chovatelskou praxi a řadu chovatelských úspěchů. V současné době působí ve funkci kurátorky papoušků nadace ...

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on