e-shop časopis články online inzerce

AKTUALITY Z LORO PARQUE – neustále rozšiřujeme genetickou rezervu druhů

Autor: Márcia Weinzettl

Publikováno: 28.04.2020

      

Jedním z hlavních cílů Loro Parque a Loro Parque Fundación je prezentovat veřejnosti rozšiřující se genetickou rezervu nejrůznějších druhů papoušků a garantovat tak jejich ochranu.

Rozmanitost druhů nejenom prezentujeme, ale umožňuje nám také získávat stále více a více znalostí o velkém množství různých papoušků. Zkušenosti získané z chovu v lidské péči (ex situ) mohou vždy pomoci při ochraně druhů ve volné přírodě (in situ), což je jedním z hlavních cílů nadace Loro Parque Fundación. 

 Každý rok hledáme nové druhy, novou krev, abychom rozšířili a posílili naši genetickou rezervu. A nejinak tomu bylo i v posledních třech letech, kdy jsme pořídili 22 nových druhů. Po četných pozorováních a učinění účinných chovatelských opatření už většina z nich hnízdí.
Mohli jsme čerpat i ze stávajících příkladů, ale až teprve nyní se můžeme naučit víc o reprodukci některých druhů, které v poslední době rozšířily naši genetickou rezervu. Jde o amazoňany kubánské (Amazona leucocephala), alexandry dlouhoocasé (Psittacula longicauda) a lorie malé (Glossopsitta pusilla). Pro náš tým je to vždy velká výzva!

 

 

Vám všem přejeme především zdraví a snad nebude trvat dlouho a opět se setkáme v Loro Parque Fundación! 

Márcia Weinzettl

Márcia Weinzettl vystudovala biologii a dlouhá léta působila v roli kurátorky několika papouščích farem v Brazílii. Má za sebou dlouhou chovatelskou praxi a řadu chovatelských úspěchů. V současné době působí ve funkci kurátorky papoušků nadace ...

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on