e-shop časopis články online inzerce

AKTUALITY Z LORO PARQUE – důležitost čištění voliér v těchto dnech

Autor: Zamora Padrón

Publikováno: 30.06.2020

      

Každá chovná sezóna je v Loro Parque Fundación jiná a chovatelský management se musí přizpůsobit. Existují však aspekty, které jsou pro všechny sezóny typické a konstantní. Například nyní, když se otepluje, musí naši chovatelé daleko více dbát na hygienu u opeřených svěřenců.

Začátek léta je obdobím, kdy se papoušci vyprazdňují více než v ostatních měsících. Tato skutečnost však bohužel přináší ideální prostředí pro množení bakterií, plísní a různých parazitů. Zejména z toho důvodu zvýšíme dodržování hygienických opatření na nejvyšší stupeň. 

 

Naši chovatelé se pak ještě o něco více soustředí na papoušky, kteří se vylíhli na začátku tohoto roku a momentálně přepeřují. Právě tito jedinci také z misek vyhazují daleko více potravy na dno voliéry, protože se ještě nenaučili přijímat všechny nabízené složky krmiva. To může být velkým lákadlem pro škůdce, jako je hmyz nebo krysy, které zbytky potravy nesmírně přitahují. Pokud se však voliéry čistí často a pečlivě, rizika se sníží na absolutní minimum. Papoušci dospějí, aniž by museli být preventivně léčeni či se musela použít dezinfekce. 

 

 

A na závěr ještě jedna důležitá věta. Pokud jsou dodržována všecha hygienická doporučení, nemělo by být v těchto dnech zapomínáno na poskytnutí možnosti pro koupání. Věřte, že právě teď je to nejvíce očekávaný dar, který mimochodem přispěje k tomu, aby bylo opeření vašich papoušků v perfektní kondici.

Rafael Zamora Padrón

Rafael Zamora Padrón je celosvětově uznávaným odborníkem v oboru zoologie. Přes dvacet let pracuje pro největší papouščí park světa Loro Parque a nadaci Loro Parque Fundación se sídlem v Puerto de la Cruz na ostrově Tenerife. Dlouhá léta působi...

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on