e-shop časopis články online inzerce

AKTUALITY Z LORO PARQUE – 93% nárůst počtu okroužkovaných mláďat oproti loňsku

Autor: Márcia Weinzettl

Publikováno: 07.04.2020

      

 

Celý svět je momentálně v krizi a o to více zodpovědně přistupuje náš tým ke své práci v Loro Parque a Loro Parque Fundación. My se nemůžeme zastavit. Musíme pečovat o své svěřence a zajistit jim vše potřebné. Na tomto místě bych svému týmu ráda poděkovala. Jsem na ně pyšná. V těchto dnech prokazují opravdový vztah k tomu, co dělají.Každému chovateli je jasné, že nyní je zapotřebí vynaložit veškeré úsilí vzhledem k chovné sezóně, která je bohužel navíc vedena v rámci krizového plánu. V globálně nešťastném období, které vypuklo vlastně na začátku chovné sezóny, zaznamenáváme téměř dvakrát více (93 %) okroužkovaných mláďat a 107% nárůst snesených vajec ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce. Tato skutečnost nás motivuje snažit se ještě víc.
Museli jsme učinit mnoho změn v metodice chovu, abychom byli schopni zachovat tyto výsledky. Vždy je možné a nutné adaptovat management chovu a přizpůsobit jej aktuální situaci. A to je nyní hlavní náplní našich dní. Uzpůsobujeme aktivity, vyhodnocujeme výsledky a takhle pokračujeme vlastně neustále.

Některé druhy ještě nezahnízdily, ale již nyní mohu s radostí oznámit mláďata u těchto druhů: Nestor notabilis, Psittrichas fulgidus, Cacatua galerita triton, Cacatua moluccencis, Cacatua pastinator, Cacatua leadbeateri, Cacatua sanguinea, Ara glaucogularis, Ara chloroptera, Primolius auricollis Primolius couloni, Amazona leucocephala, Amazona auropalliata, Eupsittula astec, Poicephalus robustus, Eunymphicus cornutus, Eunymphicus uvaeensis, Psittacula columboides, Eos histrio, Charmosyna josefinae, Trichoglossus rosenbergi, Glossopsitta porphyrocephala, Glossopsitta pusilla a Phigys solitarius.

Přejeme vám mnoho zdraví a moudrosti při plánování nutných změn pro zachování dobrých životních podmínek zvířat, čímž se posilujeme i my. Z této krize se jistě dostaneme ještě silnější! 

 reklamaElektronická čísla časopisu PAPOUŠCI si nově můžete objednat i jednotlivě.

 

 

Márcia Weinzettl

Márcia Weinzettl vystudovala biologii a dlouhá léta působila v roli kurátorky několika papouščích farem v Brazílii. Má za sebou dlouhou chovatelskou praxi a řadu chovatelských úspěchů. V současné době působí ve funkci kurátorky papoušků nadace ...

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on