e-shop časopis články online inzerce

ZOO ZLÍN děkuje veřejnosti a pomoc získala i od státu

Autor: Redakce PAPOUSCI

Publikováno: 25.03.2021

Ekonomická krize zasáhla všechny české zoo. Do velmi vážné ekonomicky tíživé situace se dostala také Zoo Zlín, kde mají chovatelé na starosti 1467 zvířat.

 

Zoologické zahrady bohužel neměly možnost žádat stát o finanční kompenzace v důsledku uzavření areálů na základě protikoronavirových opatření. Jednání s několika ministerstvy v uplynulých šesti měsících či on-line rozhovor s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem nepřinesly žádné výsledky. Pokud by byla zlínská zoo do konce března uzavřena, vyšplhala by se ztráta na příjmech ze vstupného až na sedm milionů korun, na konci dubna pak na 15 milionů. 

 

Ara arakanga (Ara macao)

 

Zoo Zlín však může alespoň na nějaký čas oddechnout! Před několika hodinami uskutečnilo jednání s premiérem Andrejem Babišem, který přislíbil finanční pomoc. Ministerstvo životního prostředí rozdělí mezi 29 českých zoo částku 80 milionů Kč jako příspěvek na krmení chovaných zvířat. Pro Zoo Zlín to znamená sumu ve výši čtyř milionů korun. V celkové bilanci tak ještě více vyniká současná výjimečná pomoc veřejnosti. Za tři březnové týdny lidé z celé republiky Zoo Zlín věnovali 8 milionů Kč, tedy dvojnásobek příspěvku od státu.

 

Díky pomoci veřejnosti se zlínská zoo může vrátit na jeden až dva měsíce do provozu bez omezení. Odpadlo případné řešení krizových scénářů. Ředitel Roman Horský poděkoval:. „Chtěl bych všem našim příznivcům velmi poděkovat, hluboce si jejich podpory vážíme. I nadále budeme usilovat, aby zoologické zahrady byly zařazeny do kompenzačních programů, např. Covid 2021. Náš další velký cíl je včasné otevření venkovních areálů se všemi pravidly platnými pro pobyt ve veřejných prostranstvích, jak například již od února funguje Zoo Vídeň.“ 

 

 

 

 

Úžasná pomoc ze strany veřejnosti dle zoo i nadále pokračuje a připojila se i naše redakce časopisu PAPOUŠCI. Prosíme o pomoc i Vás a lze tak učinit jednou z následujících možností: 

 

1. Zakoupit sobě nebo svým blízkým VSTUPENKY s roční platností nebo dárkový poukaz
a kartu Family či vstupenky.

 

2. Zakoupit poukaz MÁM ZVÍŘE NA VÍKEND - virtuálně Vám půjčíme vybrané zvíře na víkend,
pošleme poukaz a zábavný návod na použití :)

 

3. Stát se SPONZOREM nebo PARTNEREM oblíbeného zvíře - pořídíte si nového člena rodiny
a přispějete mu na dobroty (minimální částka je 1000 Kč). 

 

4. Podpořit Zoo Zlín libovolnou částkou na SBÍRKOVÉ KONTO ZOO ZLÍN 86-2155000207/0100
- každá koruna pomůže.

 

5. Přispět na sbírkové konto 4NATURE - NECHEJ VYHRÁT PŘÍRODU zaměřené na podporu vybraných záchranných programů přímo ve volné přírodě, a to jak v zahraničí, tak i v České republice.

 

 

 

Budeme rádi za sdílení tohoto příspěvku. ZOO Čech a Moravy teď potřebují POMOC NÁS VŠECH
jako nikdy předtím!

 

------------------------------------------------------------------------------------

PŘEDPLATNÉ TIŠTĚNÉHO ČASOPISU PAPOUŠCI na 1 ROK/390 Kč

 

ČASOPIS PAPOUŠCI

Časopis PAPOUŠCI – kvalitní články pro chovatele a přátele papoušků.

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on