e-shop časopis články online inzerce

Mláďata nestorů kea v Zoo Praha dobře prospívají

Autor: Redakce PAPOUSCI

Foto: archiv redakce

Publikováno: 15.04.2021

V Zoo Praha se podařil odchov dvou mláďat nestorů kea (Nestor notabilis). Mláďátkům jsou tři týdny a mají se čile k světu. Jde o jeden z dalších úspěšných odchovů pod taktovkou světoznámého kurátora chovu ptáků Antonína Vaidla.

 

Venkovní expozice nestorů kea (Nestor notabilis) v Zoo Praha. Foto: Alena Winner, PAPOUŠCI

 

Nestor kea (Nestor notabilis) v Zoo Praha, 2020. Foto: Alena Winner, PAPOUŠCI

 

 

Nádherné novozélandské nestory kea v Zoo Praha chovají od roku 2016, kdy se podařilo získat první pár. Druhý přišel o tři roky později. Keové byli původně v zázemí a od září 2019 je lze obdivovat v Rákosově pavilonu. Jsou zde jedním z vlajkových druhů. Odchov vůbec prvního mláděte v Zoo Praha se podařil v roce 2020. A zadařilo se i letos. Kurátor Vaidl na dojemném videu, zveřejněném na facebooku Zoo Praha, představuje dvě třítýdenní mláďata. "První mládě váží 630 g a druhé 512 g. Bude zajímavé srovnat tato čísla s růstovou křivkou mláděte, které jsme v loňském roce odchovávali uměle. Záznamy jsou pro nás velmi cenné, abychom posoudili, zda se mláďata dobře vyvíjí a měli kontrolu nad jejich zdravotním stavem", doplňuje kurátor.

 

Aktuální doba si žádá pomoc zoologickým zahradám od nás všech. A podpořit lze i nestory kea v Zoo Praha. Možná je například adopce. Tuto možnost využila věrná čtenářka časopisu PAPOUŠCI paní Marcela Procházková z Poděbrad. Sama mít v bytě papoušky nemůže a ze své adopce se těší. Zpětně si doobjednala všechny doposud vydané výtisky časopisů, kde bylo o druhu psáno a chystá se dokonce na adopci i druhého nestora. Adopce přijde na šest tisíc korun. Nestorům lze v eshopu Zoo Praha koupit i denní stravenku v hodnotě 100 Kč. 

 

Gratulujeme chovatelskému týmu Zoo Praha k úspěšnému odchovu a přejeme, aby mláďátka i nadále dobře prospívala!

 

 

 

 

ČASOPIS PAPOUŠCI

Časopis PAPOUŠCI – kvalitní články pro chovatele a přátele papoušků.

Zobrazit celý profil

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Chcete se o papoušcích dozvědět ještě mnohem víc? V tištěném časopise PAPOUŠCI zveřejňujeme obsáhlé a kvalitní články, které prezentují osobní dlouholeté zkušenosti chovatelů papoušků i mazlíčkářů.

OBJEDNAT PŘEDPLATNÉ

+420 775 275 299

PO-PÁ 8:00 - 16:00

redakce@papousci.com

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat

Code & design with by WAMPLE, s.r.o. | We are on