Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
10.04.2018

Mláďata papoušků

Text: Milena Vaňková
Foto: Jaroslav Vokoun

Začátek hlavní chovné sezóny 2018 je tady, ale my v našem chovu "LORIOVÉ A OSTATNÍ" ještě stále dokrmujeme některé druhy z uplynulé sezóny. Patří mezi ně především arové a loriové. Pokud papoušci zahnízdí a odchovy se daří, můžete mít pocit, že jste pro své opeřené svěřence udělali opravdu vše. Mladí papoušci jsou odměnou jak pro pár papoušků, tak také pro chovatele. U některých jedinců se musí z různých důvodů přistoupit k umělému odchovu a nám je ctí se na něm podílet s velkým nasazením. Jak rodičovským párům, tak mláďatům poskytujeme tu nejlepší péči, jakou jim dokážeme dopřát. Pro dnešní slunečný den jsem pro vás připravila fotogalerii našich mláďat a věřím, že pro vás bude pozitivní inspirací. Vám všem přejeme hodně štěstí a úspěchů v nadcházející chovné sezóně. 

 


Přijměte pozvání na osobní webové stránky www.loriove.com
E-mail: milenavankova@seznam.cz
Tel.: 731 414 901

Milena Vaňková

Aktivnímu chovu papoušků a jiných zvířat se věnuji více než 40 let. Společně s manželem Jaroslavem Vokounem, autorem téměř všech fotografií u našich publikovaných příspěvků, chováme širokou škálu papoušků, ale i jiných exotických ptáků, dále želvy, drápkaté opičky a terarijní zvířata. I mé studium a stejně tak práce v zoologické zahradě a nyní na veterinární ošetřovně bylo a je věnováno práci se zvířaty. S časopisem PAPOUŠCI spolupracuji od roku 2002.

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

22.02.2018
Radka Hrevušová
Významné jubileum Rudolfa Strnada
Upoutávka na článek, který vyjde v tištěném časopisu PAPOUŠCI 2-2018. Tentokrát se Radka Hrevušová stavila u Rudolfa Strnada z Českých Budějovic, který letos oslaví krásné životní jubileum 85 let.
celý článek
30.01.2018
Milena Vaňková
Chov loriů černých
Lori černého řadíme do rodu Chalcopsitta. Je to papoušek střední velikosti. Obývá západní cíp Nové Guineje a některé okolní ostrovy. Lorie černé jsme si pořídili v roce 2006 a od té doby je pravielně odchováváme.
celý článek
16.02.2018
Alena Winnerová
AKTUALITY Z LORO PARQUE – zprávy z parku každý pátek
Každý pátek vám budeme přinášet aktuální zprávy z LORO PARQUE – největšího papouščího parku světa.
celý článek
21.03.2018
Alena Winnerová
Jarní pozdrav z redakce časopisu PAPOUŠCI
Nahlédněte do aktivit redakce časopisu PAPOUŠCI. Jaro se pomalu, ale jistě probouzí. Pro předplatitele a zájemce o předplatné máme příjemný jarní dárek!
celý článek