Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
08.03.2018

Milovník papoušků v Indii denně nakrmí 4000 alexandrů malých

Text: ČASOPIS PAPOUŠCI
Foto: archiv redakce a Barcroft TV

V Čennaí na jihovýchodě Indie (na pobřeží bengálského zálivu) žije sympatický muž jménem Kilithottam Sekar. Do města se přistěhoval před 25 lety, aby zde založil svou živnost opraváře kamer. Už kdysi měl zálibu v krmení různých volně žijících ptáků a veverek. Teď však denně nakrmí 4000 volně žijících alexandrů malých...Milovník papoušků Sekar prozrazuje: „bezprostředně po tragické Tsunami ke mně domů přiletěl pár alexandrů malých. Ten pak nalákal další a další a postupem času a díky krmení se hejno rozšířilo o několik tisíc jedinců“. V tomto videu od Barcroft TV se podívejte, jak krmení prakticky probíhá. Sekar každý den vstává ve 4:30 hodin ráno, aby připravil krmivo pro volně žijící alexandry malé, kteří k jeho domu přiletí okolo šesté. Za den zkrmí okolo 60 kg krmiva, které ho stojí 500 indických rupií (necelých stošedesát korun českých). Náklady na krmivo představují asi 40 % Sakarova platu. Nicméně přiznává, že papoušci jsou to jediné, co má a rád se o ně stará.S počtem čtyř miliónů obyvatel je Čennaí páté největší město v Indii. Sekar bydlí v hustě obydlené čtvrti, kde denně projdou desítky lidí a dlouze pozorují krmení alexandrů. Sekar bere krmení „svých“ alexandrů jako poslání a hodlá v něm pokračovat, i když přiznává, že je to vzhledem k jeho věku stále více náročné.

Za informace děkujeme: Barcroft TV

 

ČASOPIS PAPOUŠCI

Časopis PAPOUŠCI - kvalitní články pro chovatele a přátele papoušků.

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

05.02.2018
Milena Vaňková
Jsou neštovice přenosné z člověka na papouška? Mohu papouška nakazit rýmou či kašlem?
V mnoha domácnostech žije s lidmi papoušek jako společník. Se svými lidmi obývá společný prostor, a proto se v případě onemocnění člověka dostane přímo do styku s chorobami, kterými lidé v jeho blízkosti onemocní. Styk s nemocným v případě chovu ve voliérách mimo domácnost jsme schopni eliminovat.
celý článek
30.12.2017
Dr. Matthias Reinschmidt
Eklektus různobarvý tanimbarský
Eklektus různobarvý (Eclectus roratus) je velmi zajímavý druh papouška, protože rozlišujeme více než deset různých poddruhů. Jedním z nejvzácněji chovaných je eklektus různobarvý tanimbarský (Eclectus roratus riedeli). Svým původem spadá do oblasti
celý článek
15.03.2018
Jan Komínek
DOROTKA – Ara ararauna
Svou první aru Dorotku jsem si pořídil v roce 2014. Původní majitelé ji chovali jako domácího mazlíčka. Ze zdravotních důvodů ji však přibližně v roce jejího života museli nabídnout k prodeji. Hned druhý den od podání inzerátu jsem si pro ni jel.
celý článek
01.01.2018
Dr. Juan F. Masello a Dr.…
Papoušci patagonští v El Cóndor, Patagonie, Argentina
Papoušci se v několika posledních desetiletích stali nejohroženějším řádem ptáků na světě. Je známé, že 26 % z 350 druhů papoušků je ohroženo celosvětovým vyhynutím a dalších 11 % je již téměř ohroženo. Jejich situace je ještě horší při posuzování samotných latinskoamerických a karibských druhů: 31 % druhů papoušků je vážně ohroženo celosvětovým vyhynutím.
celý článek