Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
12.02.2018

Jak rozeznat aru ZELENÉHO od ary VOJENSKÉHO

Text: Lars Lepperhoff
Foto: archiv redakce časopisu PAPOUŠCI

 

 

 

Je nutné, aby se oba druhy v chovech v lidské péči nekřížily mezi sebou.Výše jsem uvedl nejdůležitější rozdíly mezi oběma druhy, přičemž údaje jsou částečně čerpány od Müllera (2000). Další informace o obou druzích najdete v mé knize AROVÉ, která v češtině vyšla v září 2017. Knihu lze objednat na webu redakce: www.papousci.com.

Lars Lepperhoff

Narodil se v roce 1972 v Bernu ve Švýcarsku. Od dětství se zajímá o svět zvířat a rostlin. Vystudoval knihkupeckou školu a následně působil 27 let v nakladatelství. Posledních 10 let nakladatelství vede. Při svém zaměstnání se po celou dobu věnoval chovu papoušků, zejména jihoamerických druhů. Podnikl nespočet cest do nejrůznějších zemí, kde navštěvoval chovatele papoušků, ptačí parky, ale uskutečnil i četné expedice do biotopů, kde papoušky pozoroval a fotografoval ve volné přírodě. Postupem času začal Lars své poznatky sepisovat i do knih. V Čechách již vyšla jeho publikace ŽAKOVÉ – život v přírodě a voliérový chov a publikace AROVÉ. Je autorem mnoha článků o chovu papoušků, které uveřejnil v nejrůznějších časopisech. Momentálně Lars pracuje jako redaktor pro švýcarské časopisy „Tierwelt“ (Svět zvířat) a „Kleintierzüchter“ (Chovatel malých zvířat). V neposlední řadě řídí švýcarský časopis věnovaný chovu exotického ptactva „Gefiederter Freund“ (Opeřený přítel) a je předsedou švýcarského chovatelského ornitologického spolku EXOTIS.

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků