Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
12.04.2018

Banánový koláč s rozinkami pro papoušky

Text: Tereza Smetanová
Foto: Tereza Smetanová

Koncem března vyšel v PAPOUŠCÍCH ONLINE článek od MVDr. Veroniky Sochorcové, věnovaný rozinkám ve výživě papoušků. Pro dnešní den jsem pro vás připravila recept, který obsahuje právě rozinky a pro mé papoušky byl velkým pamlskem...


Banánový koláč s rozinkami


Ingredience: 


25 g ovesných vloček

25 g pohankových vloček

50 g jáhlové mouky

30 g kukuřičné mouky

2 vejce

1 lžíce kokosového tuku

1/2 lžičky jedlé sody (čisté bez přísad)

1 banán

50 g rozinek

Postup:

1/ V míse vyšleháme obě vejce s kokosovým tukem.

2/ Přidáme nastrouhaný banán, spařené a pokrájené rozinky, vločky, sodu a během míchání postupně přisypeme obě mouky.

3/ Hlubší plech vyložíme pečicím papírem a vzniklou směs do něj vylijeme a rovnoměrně rozetřeme do asi 1 cm vysoké vrstvy. Vložíme do trouby na 180 °C. Pečeme asi 20 minut.

4/ Vychladlý koláč rozkrájíme na kostičky, případně na jiné tvary.

5/ Skladujeme v uzavíratelné dóze v lednici max. 1 týden. Případně lze koláč zamrazit po dobu 5 měsíců. Vhodné je také kousky koláče nechat usušit.

 

 

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

31.12.2017
Alena Winnerová
Papoušci ze země nejkrásnějšího slunce
Ze všech míst, která jsme v Jihoafrické republice doposud navštívili, mne stále nejvíce oslovuje vyprahlé vnitrozemí provincie Northern Cape. Rozlehlé rudé pláně savany, které tu a tam zdobí trnité keříky či akácie, evokují v člověku slovem..
celý článek
23.02.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE
Rafael Zamora Padrón, vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación zdraví čtenáře PAPOUŠKŮ ONLINE. Každý pátek vám na těchto webových stránkách budeme přinášet aktuality z Loro Parque.
celý článek
19.02.2018
Milan Šaroun
Krmení papoušků rodu Neophema
U každého chovatele se způsob krmení určitým způsobem vyvíjí. Je to na základě poznatků, zkušeností, možností, a domnívám se, že do značné míry i tím, jak se chovatel naučí své chovance vnímat a rozumět jim. Nejinak je tomu i u krmení neofém...
celý článek
19.01.2018
ČASOPIS PAPOUŠCI
Aktuální videa z Loro Parque, 2018
Psal se rok 1972, kdy byly poprvé otevřeny brány Loro Parque na ostrově Tenerife široké veřejnosti. O 45 let později park, který se v mezičase proměnil ve významnou ZOO, získal ocenění nejlepší ZOO světa od návštěvníků portálu Trip Advisor.
celý článek