Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
09.03.2018

Aktuality z LP – La Vera se otevře opět v září

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: M. Kortmann a L. Tomiška / LPF

      

V Loro Parque pro své papoušky děláme vše vždy na 100 % a v následujících měsících to bude platit ještě víc. Hlavní chovná sezóna je za dveřmi a my jsme nyní v plném nasazení věnovat se potřebnému chovatelskému managementu. 

Pro členy nadace Loro Parque Fundación (členství v ČR zajišťuje redakce časopisu PAPOUŠCI) nabízíme různé výhody, mezi které patří též prohlídka našeho chovného centra La Vera. Rád bych vás upozornil, že vzhledem k chovné sezóně je naše chovné centrum od března do září uzavřené. Členstvím však získáte také celoroční vstup do Loro Parque, který je otevřen 365 dní v roce bez omezení. Prohlídky La Very tedy budou opět pokračovat až po chovné sezóně v září 2018. 

 

Mláďata arů arakanga (Ara macao), o kterých jsem psal minulý pátek, se mají čile k světu. Neustále doplňujeme větve (borovice), abychom zajistili neustálou zábavu, což je u tohoto druhu velice důležité. Enrichement voliéry hraje velmi důležitou roli, která může být pro budoucí vývoj ptáků dost zásadní. Mimo jiné se tímto způsobem dá předejít nežádoucímu vytrhávání peří.

Oplozená vejce jsme zaznamenali o vzácných loriů vousatých (Oreopsittacus arfaki). Jde o velmi citlivý druh, který zejména v hnízdním období potřebuje velký klid. Manipulaci s vejci jsme snížili na minimum a doufáme, že bude snůška oplozená. Snůšku máme také u loriů škraboškových (Eos semilarvata).

V této době nacházíme v budkách stále více vajec. Toto období vyžaduje velký cit při naší chovatelské práci, protože toto období v roce patří k jedněm z nejdůležitějších momentů. O každém páru si vedeme podrobné záznamy a je tedy možné později nastavit co možná nejefektivnější způsob chovu pro konkrétní páry. Některé páry jsou na kontroly budek citlivé, proto se je snažíme eliminovat, jiné s nimi nemají problém. Každopádně se snažíme mít přehled o každém našem páru, abychom v případě problémů mohli zakročit. 

 

Těším se na vás zase příští týden!

 

TENTO ROK SI NENECHTE UJÍT IX. MEZINÁRODNÍ KONGRES PAPOUŠCI 2018
V REŽII LORO PARQUE A LORO PARQUE FUNDACIÓN.

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

09.03.2018
Rafael Zamora Padrón
Aktuality z LP – La Vera se otevře opět v září
V Loro Parque pro své papoušky děláme vše vždy na 100 % a v následujících měsících to bude platit ještě víc. Hlavní chovná sezóna je za dveřmi a my jsme nyní v plném nasazení věnovat se potřebnému chovatelskému managementu. 
celý článek
09.02.2018
Jerry Kidd
Chov papoušků v Irsku
Když se řekne „chov papoušků v Irsku“, tak se nad tímto tématem možná pozastavíte. O irských chovatelích totiž není téměř vůbec nikde slyšet a to nejenom v Čechách, ale ani v zahraničí. Důvodem je možná ostrovní poloha země v severozápadní Evropě, ale zřejmě také to, že je tam chovatelů poměrně málo.
celý článek
26.01.2018
MVDr. Helena Vaidlová
Vaječná míchanice pro papoušky – její přednosti a rizika
Používání vajec a vaječné míchanice v chovu papoušků není žádnou novinkou. Přesněji řečeno, „vaječka“ je již nerozlučně spjata s chovem ptáků a jsou jí přiznávány velké zásluhy. Každý chovatel má na problematiku svůj názor a postup.
celý článek
27.12.2017
Milena Vaňková
Odchov loríčka rudobradého
Loríčci všeobecně nejsou v chovech českých ani zahraničních chovatelů nikterak hojně zastoupeni. Měli by si je pořídit také již zkušenější chovatelé, kteří jsou schopni jim zajistit stabilní a potřebné podmínky. Loríčci nesnášejí velké výkyvy teplot ani vlhkosti..
celý článek