Načítám...
Váš nákupní košík je prázdný
11.05.2018

AKTUALITY Z LORO PARQUE – papoušci milují kůru stromů

Text: Rafael Zamora Padrón
Foto: M. Peréz/LPF, archiv Anila Garga

      

Papoušci v našich voliérách si každý den užívají čerstvých větví nejrůznějších lokálních stromů, jako jsou například borovice, eukalyptové stromy atd. Možnost okusu a zábavy patří k jedněm z nejdůležitějších aspektů obohacení životního prostoru. Zvláštností je, že v určitém časovém období v roce se mnoho druhů papoušků soustředí na kůru. Nejen tedy, že ji okusují, ale také ji v malém množství zkonzumují. Kůra je zdrojem cenných minerálů a tím pádem pro zdraví papoušků prospěšná. Na snímku vidíte aratingu tmavohlavého (Aratinga weedellii), který při okusu klidně pozře i larvy a malé broučky, které pod kůrou žijí.


Mám tu čest představit Vám dalšího přednášejícího našeho IX MEZINÁRODNÍHO KONGRESU PAPOUŠCI 2018. Je jím Anil Garg, významný chovatel z Indie. V České republice vešel Anil ve známost díky článku v časopisu PAPOUŠCI 5/2014, kde představuje svůj chov a všeobecný chov papoušků v Indii. Momentálně Anil chová přes sto druhů papoušků, ale také plazy, taramíny a další. Za dlouhá léta Anil načerpal mnoho praktických zkušeností, o které se s účastníky kongresu podělí. Anil byl zakládajícím členem Avian Society of India (Indická organizace chovu ptáků). Cílem tohoto kroku bylo nejen vyměňování zkušeností a poznatků, ale také soustředění chovatelů v Indii pod jednu zastřešující národní organizaci, která poté reprezentuje chovatelství v Indii i mezinárodně.

Připojte se k nám, na kongres už se všichni velice těšíme!

Rafael Zamora Padrón

vědecký ředitel nadace Loro Parque Fundación

Objednejte si tištěný časopis PAPOUŠCI

Nové a aktuální články najdete pouze v tištěné časopisu PAPOUŠCI. Právě tam se dočtete ty nejzajímavější články ze světa papoušků...

Objednat předplatné
Zpět na výpis článků

Také by Vás mohlo zajímat

20.04.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – zbarvení peří u eklektů
Tento týden se podíváme do naší obří proletové a členité voliéry KATANDRA TREETOPS. Konkrétně uveřejním fotografie, ze kterých je patrné, jak se papoušci dokáží maskovat.
celý článek
01.03.2018
Hana Škrháková Pádková
Zahájení sezóny v PAPOUŠČÍ ZOO BOŠOVICE
PAPOUŠČÍ ZOO BOŠOVICE dnes zahájila sezonu návštěvnickou sezónu. Vzhledem k extrémním mrazům jsou však v těchto dnech papoušci ve vnitřních ubikacích a ve venkovních expozicích je budete moct obdivovat za několik dnů, kdy bude počasí příznivější...
celý článek
31.12.2017
Dušan Barlík
Chov a odchov mníšků šedých
V přírodě je mníšek šedý (syn. papoušek mniší, mnich šedý) rozšířený na značném území − v jižní Bolívii, jihozápadní Brazílii, střední Argentině a Uruguay. Vytváří čtyři zeměpisné formy, Myiopsitta monachus monachus (brazilský), M. m. calita (argentinský), M. m. cotorra (paraguayský), M. m. luchsi (bolivijský)
celý článek
11.05.2018
Rafael Zamora Padrón
AKTUALITY Z LORO PARQUE – papoušci milují kůru stromů
apoušci v našich voliérách si každý den užívají čerstvých větví nejrůznějších lokálních stromů, jako jsou například borovice, eukalyptové stromy atd. Možnost okusu a zábavy patří k jedněm z nejdůležitějších aspektů obohacení životního prostoru.
celý článek